Вибір місця посадки і підготовка грунту для лілій

Для вирощування лілій вибирають ділянки з легким грунтом, багаті поживними речовинами і добре освітлювані сонцем в першій половині дня. Якщо грунт глинистий, в нього слід внести пісок і гравій, щоб створити хорошу водо- і повітропроникність. Більшість Азіатських гібридів вирощують на відкритих сонячних місцях, проте легка тінь їм не зашкодить. Не можна садити такі гібриди близько до дерев і чагарників, де грунт буває підсушеної і сільнозатінений.
Місце під посадку повинно бути ретельно вирівняним і забезпечено дренажем, так як застій дощової і грунтових вод призводить до загибелі цибулин.
Лілії вирощують без пересадки протягом трьох-чотирьох років, тому важливо заздалегідь добре підготувати грунт. Для осінньої посадки землю готують влітку, перекопуючи її на глибину 25-30 см; для весняної посадки восени. Для лілій, які утворюють коріння, обробку грунту проводять на глибину 40 см. Перевернуті пласти залишають на зиму недоторканими. 
Посадку (а також пересадку) лілій проводять в серпні-вересні. При цьому рослина встигає до морозів добре вкоренитися. Придбані цибулини слід висаджувати якомога швидше - не можна допускати, щоб вони підсихали. Глибина посадки залежить від особливостей вкорінення. Лілії з стебловими корінням утворюють коріння не тільки на денці цибулини, але і на стеблі над цибулиною, тому садити їх потрібно на глибину 15-20 см. Деякі лілії утворюють коріння тільки на денці - такі рослини з «справжніми» корінням висаджують на невелику глибину - до 5 см. Перед посадкою на дно лунки насипають крупнозернистий пісок. Коріння розправляють і присипають піском. Відстань між рослинами для великих лілій 20-25 см, для дрібних - 10-12 СМ. полив проводять через два-три дні. Коли земля осяде, її мульчують торфом або перегноєм шаром 5 см.
Посаджені в грунт лілії особливо гарні в групах з рослин одного виду, а не поодинці серед інших рослин, де вони «губляться». Зимостійкі Азіатські лілії, які віддають перевагу слабокислу реакцію грунту, висаджують однією групою; Трубчасті, які віддають перевагу слаболужну реакцію грунту і вимагають укриття, - інший. При цьому дуже важливо, щоб на обраному ділянці протягом останніх двох-трьох років лілії не росли. Стебла біля основи краще притенити, висадивши поруч з лілією якісь низькорослі рослини. Лілії добре висаджувати також в поєднанні з багаторічниками, такими як флокси, дельфініуми і ін. Лілії, що мають приємний аромат, краще висаджувати групами ближче до лавок або уздовж доріжок, а з різким запахом - подалі від них. На віддаленій відстані запах стає ніжним і приємним.
Багато гібридні сорти лілій можна вирощувати в контейнерах, які виставляють на відкрите повітря. Для такої посадки хороший Азіатський гібрид Полька. Навесні або восени у великий горщик або діжку висаджують по три-чотири цибулини. Не забувайте при цьому, що лілії з стебловими корінням вимагають заглибленою посадки. В якості грунту використовують садову землю. Забезпечують хороший дренаж, додавши в землю яєчну шкаралупу і насипавши на дно кожного горщика шар дрібного піску.
Горщики ставлять в захищеному від вітру сонячному місці. До появи перших бутонів грунт рясно поливають, підтримуючи його вологість. Після цього до кінця цвітіння раз в два тижні рослини підживлюють рідким комплексним добривом в половинній дозі. Коли листя почнуть жовтіти, поливи скорочують таким чином, щоб грунт був злегка вологим. Коли листя зовсім засохнуть, обрізають стебла на висоті 10 см від поверхні грунту. Якщо на зимовий період ви залишаєте цибулини в горщиках, закрийте їх шматком поліетилену, щоб грунт сильно не намокав.